Sku:
JL203
Phonics Flashcards
- Regular Price
- $19.99
- Sale Price
- $19.99
- Regular Price
Sold Out
- Unit Price
- per
This set of flashcards includes 3 decks of 54 cards for teaching phonics (162 cards total). A perfect activity for independent or guided learning. Teaches fast, automatic recall.
Topics include: Blends, vowel sounds and syllables.
Flashcards work with Flashbot (sold separately).
Ages | Year |
5 - 6 | Foundation - 1 |
![Junior Learning JL211 Decoding Flashcards box and content](http://juniorlearning.com.au/cdn/shop/products/JL211.jpg?v=1572349809&width=500)
![Junior Learning JL211 Decoding Flashcards deck and cards](http://juniorlearning.com.au/cdn/shop/products/JL211-Cards.jpg?v=1614897067&width=500)
Decoding Flashcards
- Regular Price
- $19.99
- Sale Price
- $19.99
- Regular Price
- Unit Price
- per
![Junior Learning JL200 Flashbot](http://juniorlearning.com.au/cdn/shop/products/JL200.jpg?v=1572349809&width=500)
![teacher and student using Junior Learning JL200 Flashbot](http://juniorlearning.com.au/cdn/shop/products/JL200---Lifestyle---B.jpg?v=1572349809&width=500)
Flashbot
- Regular Price
- $39.99
- Sale Price
- $39.99
- Regular Price
- Unit Price
- per
![](http://juniorlearning.com.au/cdn/shop/products/JL203.jpg?v=1584065145&width=500)
![Cards](http://juniorlearning.com.au/cdn/shop/products/JL203-Cards.jpg?v=1614897092&width=500)
Phonics Flashcards
- Regular Price
- $19.99
- Sale Price
- $19.99
- Regular Price
- Unit Price
- per
![Junior Learning JL202 Letter Sounds Flashcards box and content](http://juniorlearning.com.au/cdn/shop/products/JL202.jpg?v=1572349809&width=500)
![Junior Learning JL202 Letter Sounds Flashcards deck and cards](http://juniorlearning.com.au/cdn/shop/products/JL202-Cards.jpg?v=1614897070&width=500)
Letter Sounds Flashcards
- Regular Price
- $19.99
- Sale Price
- $19.99
- Regular Price
- Unit Price
- per
![Junior Learning JL217 Comprehension Flashcards box and content](http://juniorlearning.com.au/cdn/shop/products/JL217.jpg?v=1572349810&width=500)
![Junior Learning JL217 Comprehension Flashcards deck and cards](http://juniorlearning.com.au/cdn/shop/products/JL217-Cards.jpg?v=1614897089&width=500)
Comprehension Flashcards
- Regular Price
- $19.99
- Sale Price
- $19.99
- Regular Price
- Unit Price
- per
![](http://juniorlearning.com.au/cdn/shop/products/JL207.jpg?v=1572349809&width=500)
![Cards](http://juniorlearning.com.au/cdn/shop/products/JL207-Cards.jpg?v=1614897086&width=500)
Meaning Flashcards
- Regular Price
- $19.99
- Sale Price
- $19.99
- Regular Price
- Unit Price
- per
![Junior Learning JL204 Addition Flashcards and box](http://juniorlearning.com.au/cdn/shop/products/JL204.jpg?v=1572349809&width=500)
![Junior Learning JL204 Addition Flashcards deck and cards](http://juniorlearning.com.au/cdn/shop/products/JL204-Cards.jpg?v=1614897075&width=500)
Addition Flashcards
- Regular Price
- $19.99
- Sale Price
- $19.99
- Regular Price
- Unit Price
- per
![](http://juniorlearning.com.au/cdn/shop/products/JL218.jpg?v=1738520926&width=500)
Sale
Reading Flashcards
- Regular Price
- $6.00
- Sale Price
- $6.00
- Regular Price
- $19.99
- Unit Price
- per
![Junior Learning JL210 Counting Flashcards box and content](http://juniorlearning.com.au/cdn/shop/products/JL210.jpg?v=1572349809&width=500)
![Junior Learning JL210 Counting Flashcards deck and cards](http://juniorlearning.com.au/cdn/shop/products/JL210-Cards.jpg?v=1614897079&width=500)
Counting Flashcards
- Regular Price
- $19.99
- Sale Price
- $19.99
- Regular Price
- Unit Price
- per
![](http://juniorlearning.com.au/cdn/shop/products/JL206.jpg?v=1572349809&width=500)
![Cards](http://juniorlearning.com.au/cdn/shop/products/JL206-Cards.jpg?v=1614897099&width=500)
Multiplication Flashcards
- Regular Price
- $19.99
- Sale Price
- $19.99
- Regular Price
- $0.00
- Unit Price
- per
![](http://juniorlearning.com.au/cdn/shop/products/JL208.jpg?v=1738520950&width=500)
Sale
Speaking Flashcards
- Regular Price
- $13.99
- Sale Price
- $13.99
- Regular Price
- $19.99
- Unit Price
- per
![](http://juniorlearning.com.au/cdn/shop/products/JL209.jpg?v=1572349809&width=500)
![Cards](http://juniorlearning.com.au/cdn/shop/products/JL209-Cards.jpg?v=1614897082&width=500)
Verb Flashcards
- Regular Price
- $19.99
- Sale Price
- $19.99
- Regular Price
- Unit Price
- per
![](http://juniorlearning.com.au/cdn/shop/products/JL215.jpg?v=1738520949&width=500)
Sale
Suffixes Flashcards
- Regular Price
- $13.99
- Sale Price
- $13.99
- Regular Price
- $19.99
- Unit Price
- per
![](http://juniorlearning.com.au/cdn/shop/products/JL216.jpg?v=1614897130&width=500)
![Word Family Flashcards](http://juniorlearning.com.au/cdn/shop/products/JL216-Cards.jpg?v=1614897130&width=500)
Word Family Flashcards
- Regular Price
- $19.99
- Sale Price
- $19.99
- Regular Price
- Unit Price
- per
![](http://juniorlearning.com.au/cdn/shop/products/JL205.jpg?v=1572349809&width=500)
![Cards](http://juniorlearning.com.au/cdn/shop/products/JL205-Cards.jpg?v=1614897112&width=500)
Subtraction Flashcards
- Regular Price
- $19.99
- Sale Price
- $19.99
- Regular Price
- Unit Price
- per
![Junior Learning JL212 Fraction Flashcards box and content](http://juniorlearning.com.au/cdn/shop/products/JL212.jpg?v=1572349809&width=500)
![Junior Learning JL212 Fraction Flashcards deck and cards](http://juniorlearning.com.au/cdn/shop/products/JL212-Cards.jpg?v=1614897136&width=500)
Fraction Flashcards
- Regular Price
- $19.99
- Sale Price
- $19.99
- Regular Price
- Unit Price
- per
![](http://juniorlearning.com.au/cdn/shop/products/JL214.jpg?v=1572349809&width=500)
![Cards](http://juniorlearning.com.au/cdn/shop/products/JL214-Cards.jpg?v=1614897138&width=500)
Noun Flashcards
- Regular Price
- $19.99
- Sale Price
- $19.99
- Regular Price
- Unit Price
- per
![](http://juniorlearning.com.au/cdn/shop/products/JL201.jpg?v=1738520951&width=500)
Sale
Word Recognition Flashcards
- Regular Price
- $13.99
- Sale Price
- $13.99
- Regular Price
- $19.99
- Unit Price
- per
![](http://juniorlearning.com.au/cdn/shop/products/JL975.jpg?v=1599782967&width=500)
![Flashbot Maths Set](http://juniorlearning.com.au/cdn/shop/products/JL210_d69b584a-24b1-4316-9145-71dc5774b2f8.jpg?v=1599782967&width=500)
Flashbot Maths Set
- Regular Price
- $112.00
- Sale Price
- $112.00
- Regular Price
- Unit Price
- per
![](http://juniorlearning.com.au/cdn/shop/products/jl973_ba.jpg?v=1572349824&width=500)
![Flashbot (6-Pack)](http://juniorlearning.com.au/cdn/shop/products/JL200-Lifestyle-B.jpg?v=1578434329&width=500)
Flashbot (6-Pack)
- Regular Price
- $215.00
- Sale Price
- $215.00
- Regular Price
- Unit Price
- per